V

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 91:93 (49`:48)

Body Svitavy: Svoboda 25, Marko 17 (8 as.), Slezák 16, Bujnoch 11, Pinkston 5, Sehnal 5, Welsch 5, Johnson 4, Dragoun 3

Body Ústí: Autrey 25 (11d., 9 as.), Rakočevič 21 (8 d.), Haymond 13 (7 d.), Pecka 11, Hanes 11, Fait, 6, Haiblík 4, Maděra 2

Dvojky 16/29 - 32/49     Trojky 13/38 - 3/17     Doskoky 34 - 38 (útočné 12 - 11)     Asistence 22 - 21     Ztráty 12 - 13

Do utkání oba týmy šli v plné síle a první čtvrtina přinesla spoustu bodů. Tuři dali 5 trojek a za Ústí Autrey 10 bodů. To je stejně jako za celý zápas v posledním vzájemném utkání. Útočně laděný basketbal pokračoval i dále a v poločase byli Tuři lepší o jediný bod při celkovém skóre 49:48. V obou týmech vynikal jeden hráč. V dresu domácích Svoboda se 17 body a za hosty Autrey se 14 body.

Ve 34. minutě obdržel diskvalifikující chybu domácí pivot Johnson za nesportovní chování na lavičce a musel opustit halu. To znamenalo pro Tury velký problém, protože to je jediný klasický podkošový hráč Turů. Využil toho především hostující Rakočevič, kterému se usnadnila práce pod košem a ve zbytku utkání dal 14 bodů z celkových 21 bodů. Poslední dvě minuty třetí čtvrtiny Sluneta vyhrála 6:0 a dostala se do vedení 68:75. Svitavští ovšem nesložili zbraně a po čtyřech minutách se opět dostali do vedení a utkání nabídlo vyrovnaný a nervózní závěr. Týmy se střídali ve vedení, ale přeci jen lehce navrch měli hosté. Pár vteřin před koncem měl na ruce vyrovnání Sehnal, ale bohužel se mu nepovedlo nájezd do koše proměnit a Ústí si veze do odvety dvoubodový náskok.

Série stále není rozhodnutá a Tuři mají před rozhodujícím zápasem pořád velikou šanci na postup do play-off. Důležité bude se poučit z chyb, zlepšit obranu a ukázat Slunetě, že ještě není konec. Zápas v Ústí se odehraje ve čtvrtek od 18 hodin. Zápas si nenechte ujít. Přenos bude vysílat Tvcom.cz.

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): “Dneska hodně emotivní zápas. Nepamatuji si kdy jsem naposledy zažil tolik technických chyb a tolik faulů. Takže dneska pro všechny aktéry utkání velmi těžké utkání. Myslím si, že po tom průběhu pro nás přijatelný výsledek. Minus 2 pořád nic není. V Ústí se bude hrát znovu a já věřím, že to zvládneme. Bohužel dneska tři čtvrtiny jsme postrádali obranu, pak jsme si řekli, že budeme zacpávat bednu. Hlavně když Autrey neob Hanes budou najíždět. Ale bohužel jsme tam měli pořád obrovské prostory, aby lehce skórovali. To byla příčina toho, že v prvním poločase dali tolik bodů. Dali 34 bodů z pod koše při úspěšnosti skoro 80%. Což je obrovské číslo. Ve druhém poločase jsme opět, hlavně ve čtvrté čtvrtině, nedali spoustu otevřených střel, kdy jsme na to měli čas. Nedali jsme pět šestek, ale takovém je sport, takovém je basketbal. Já věřím, že navážeme na bojovnou poslední čtvrtinu, v Ústí to zvládneme a postoupíme do play-off.”

Matěj Svoboda (hráč Svitav): “Myslím si, že dnešní zápas mohl dopadnout určitě lépe, ale na druhou stranu taky hůře. Je to velice nadějné do příštího zápasu. My si teď musíme odpočinout, podívat se na naše chybu, ukázat si věci, dobře zítra potrénovat a být připraveni na čtvrteční zápas, kde se vše rozhodne.”

Jan Šotnar (hlavní trenér Ústí): “Máme za sebou poločas této předkové série. Pro nás samozřejmě super výsledek, protože jsme hráli venku a zvítězili jsme. I přes to, že domácím se po většinu zápasu dařilo extrémně za tři body. Měli 35% a naopak my jsme měli asi 15%. Ale hráli jsme hodně disciplinovaně. V útoku jsme dostávali míče do vnitřního prostoru jak nájezdem, tak přihrávkou a vyhráli zde tuším 50 ku 26. A hlavně jsme tu dnes neprohráli na doskoku jako minule. Takže to byli tyto tři faktory. Stěžejní je, že se nám asi daleko lépe bude regenerovat, protože jsme vyhráli a budeme hrát doma. Chceme v této sérii zvítězit a dnes jsem hrdý na své hráče, protože předvedli opravdu skvělý výkon.”

Johan Haiblík (hráč Ústí): “Myslím, že to je pro nás důležité vítězství. Čeká nás ve čtvrtek znovu stejně zápas. Který potřebujeme vyhrát, abychom postoupili do play-off. Jsme spokojeni s naším výsledkem."