VE STŘEDU DO HLAVNÍHO MĚSTA zpět
VE STŘEDU DO HLAVNÍHO MĚSTA

Poslední ze série tří venkovních utkání v řadě nás čeká v 19. kole KNBL na palubovce USK Praha. První vzájemné utkání jsme odehráli v listopadu a podařilo se nám ve Svitavách zvítězit o osm bodů 78:70. Do poločasu to bylo vyrovnané utkání a po 20 minutách to bylo 40:40. Ovšem. Vstup do druhé půle vyšel na výbornou a první pětiminutovku jsme ovládli poměrem 19:2. V týmu USK byli tři dvouciferní střelci Sehnal s 9 asistencemi, Proleta a Stevanovič, který střílel za tři body s bilancí 5/8. V tuřím dresu se nad 10bodů dostala hned pětice hráčů. Nejvíce byl vidět O’Brien, který k 17 bodům přidal 11 doskoků. K odvetnému utkání nebude stále Matěj Svoboda.

USK Praha je po 19 odehraných zápasech základní části na 7. příčce ligové tabulky s bilancí 9 výher a 10 proher. Na domácí palubovce má ovšem kladnou bilanci za 6 výher a 3 prohry. Tým z hlavního města hraje od začátku ročníku se stejným týmem a neproběhla zde žádná změna. Hrají v širší rotaci než naši předešlí soupeři, když zapojují tři hráče s průměrnými 10 minutami a dalších šest nad 20 minut. Žádný z hráčů se však nedostane průměrně nad 30 minut v utkání. Nenajdeme zde ani nějakého jasně daného bodového lídra, ale sedm hráčů dává v rozmezí mezi 6,3 a 13,7 bodů. Podle týmových statistik na sebe narazí dva týmy, které jsou mezi třemi nejvíce faulujícími týmy a zároveň i v trojici týmů nejvíce střílejících trestné hody.

Náš tým v Ústí nad Labem získal rekordní 7 ligovou výhru za sebou za celé své působení v nejvyšší soutěži. Nyní nás čeká velmi těžké utkání na palubovce USK Praha, kde budeme chtít sérii opět posunout o kousek dál. Utkání v Praze začíná v 17:30 ve sportovní hale Folimanka ve středu 15.1.2020. Pokud nebude fandit přímo v hale, lze utkání sledovat na tvcom.cz.

Šimon Puršl (hráč Svitav): „V následujícím utkání nás čeká USK Praha, které je velmi dobrý tým, hlavně doma na Folimance. Do utkání chceme vstoupit důsledně a týmovým výkonem si odvézt další výhru do naší stávající série.“

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): „USK se v posledních utkáních prezentuje velmi solidními výkony. Zejména na domácí půdě jsou Pražané tradičně silní, což potvrdili například proti Opavě, kterou porazili 30ti bodovým rozdílem. Soupeř disponuje vyrovnaným kádrem, kde za zmínku stojí například rozehrávač Sehnal, střelci Marić s Marešem, nebo combo-guard Appleby. Pod košem se soupeř opírá především o duo Proleta-Stevanovič. Na horké půdě USK se budeme chtít předvést v co nejlepším světle, vylepšovat naši práci na obranné polovině, a přecházet opět co nejrychleji do rychlého protiútoku. Věřím, že se nám povede splnit herní plán s kterým do utkání půjdeme a navýšíme naši vítěznou sérii.“