VÍTĚZNÁ SÉRIE SKONČILA V HLAVNÍM MĚSTĚ zpět
VÍTĚZNÁ SÉRIE SKONČILA V HLAVNÍM MĚSTĚ

USK Praha – DEKSTONE Tuři Svitavy 93:84 (56:47)

Body USK Praha: Sehnal Ondřej 19 (7 asistencí), Marić Igor 18, Mareš Michal 16, Appleby Raheem 15 (7 asistencí), Proleta Domagoj 14, Petružela Filip 5, Stevanovic Marko 5 (7 doskoků), Štěrba Jan 1, Křivánek Jan 0

DEKSTONE Tuři Svitavy: Slezák Pavel 15, Dodd Damonte 14, Obrien Sean 13, Crandall Eugene 9, Marko Roman 7, Stamenkovič Svetozar 7, Puršl Šimon 6 (8 doskoků), Jelínek Jiří 5, Kotásek Eduard 5, Kovář Luboš 2, Hlobil Jan 1, Svojanovský Jiří 0

Trojky 14–8   Doskoky 36–43   TH 19/11–28/20    Ztráty 12–17   Asistence 26–16 Bloky 6–5
Hráč zápasu – Michal Mareš (USK Praha)
Statistiky utkání: ČBFFIBA LiveStats
Video přenos: TVcom.cz

Tuři jeli ke třetímu venkovnímu zápasu v řadě a se sérií 7 úspěchu v řadě. Tentokrát cesta proběhla bez problému a Tuři byli ve sportovní hale Folimanka s velikým předstihem. Po nepovedeném začátku jsme po pěti minutách prohrávali o 5 bodů a hlavní trenér Pivoda si musel brát oddechový čas. Ten ovšem nepomohl úplně podle představ a domácí celek vedl po první části 32-23. Ovšem vstup do druhé čtvrtiny se povedl na výbornou a po 133 vteřinách jsme se ujali vedení o bod díky šňůře 10:0. Po pěti odehraných minutách jsme dostali do vedení o 6 bodů a vypadalo to, že půjdeme přes soupeře. Opak byl však pravdou a v tento moment to bylo naše nejvyšší vedení v celém zápase. USK šlo ještě do konce poločasu přes nás a i díky 11 úspěšných trojkám šlo do šaten s devítibodovým vedením za stavu 56-47.

Druhá polovina utkání začala bodovou šňůrou domácích 6:0 a dostali se za 2 minuty na vedení o 15 bodů. Nejvíc během třetí čtvrtiny až na 18 bodů. Tuři se snažili přiblížit ovšem pod 10 bodů se v této čtvrtině nedostali a rozdíl byl po třiceti minutách o 15 bodů. Pod tuto hranici jsme se ovšem dostali díky dvěma úspěšným trojkám v první minutě a s nadějemi na výhru to ihned vypadalo mnohem lépe. Bohužel se nám během čtvrtiny nepovedlo přibrzdit soupeře více a rozdíl už jsme pod 9 bodů nedokázali stlačit. Utkání skončilo výhrou domácího USK Praha 93-84.

Tímto pro nás bohužel skončila rekordní série výher. Musíme uznat, že domácí výběr trenéra Repeši si výhru zasloužil. Velmi jim k tomu pomohlo 14 vstřelených trojek při famózní úspěšnosti 51 %. USK mělo i o 10 více asistencí a o 5 ztrát než náš tým. Domácí střelci byli vyrovnaní a pětice hráčů USK se vešla do rozmezí 14-19 bodů a zaznamenala celkem 82 bodů. Nám se touto prohrou vzdálila druhá pozice v tabulce, ale soutěž bude ještě dlouhá a věříme, že se opět přiblížíme. My si nyní musíme rychle odpočinout a připravit se na první domácí utkání roku 2020, které bude rovnou derby proti BK JIP Pardubice. Utkání začíná v sobotu 18.1. od 18:00. Přijďte podpořit Tury, budou Vás hodně potřebovat.

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „My jsme dneska přijeli úplně bez obrany, nevím, co se s námi dělo. Dostali jsme strašně moc bodů, a i když jsme měnili obrany, nic nám nevycházelo. Pouze asi dva nebo tři úseky jsme dokázali souvisleji bránit, ale zase jsme byli na druhé straně impotentní v útoku. Druhý poločas jsme trochu obranu zlepšili, ale ve třetí čtvrtině jsme dali 15 bodů, takže jsme se na domácí moc nedotáhli. Spíš nám odskočili. Domácím to dnes výborně padalo za 3 body. Za první poločas dali 11 trojek, ale nutno říct, že my jsme tam u nich prostě nebyli. Některé střely byly těžké, ale některé byly úplně otevřené po naší špatné rotaci. Další dvě důležitá čísla jsou body po ztrátách. USK naše ztráty potrestal 20 body a v útoku doskočil 13 míčů, z toho bylo 17 bodů. To je 37 bodů dohromady, a to je obrovské číslo, se kterým nemůžeme venku vyhrávat. Jedna pozitivní věc je, že přišla facka po sedmi výhrách v řadě a musíme se pustit zase do práce. Vše nepůjde jen tak a týmy se sami porážet nebudou. Liga je vyrovnaná, takže my se musíme zavřít do haly a pokračovat v naší práci.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Není to lehké hrát proti Turům. Jsou dobře vedení a organizovaní. Pokud jsou navíc rozjetí, mají 7 výher v řadě, případně 8, pokud přičtete pohár. Samozřejmě my hrajeme doma lépe než venku. Skoro celé utkání jsme respektovali, co jsme si řekli před ním. Výjimkou bylo prvních 5 minut druhé čtvrtiny a té poslední. Poslední jsem schopen omluvit užší rotací hráčů a jejich únavou. Výhra je výhra a nás čeká v sobotu Kolín. Tam bychom chtěli změnit ten zvyk, že hrajeme dobře jen na domácí palubovce.“