VYDŘENOU VÝHRU NAD SLUNETOU ROZHODL TROJKOU TEPLÝ zpět
VYDŘENOU VÝHRU NAD SLUNETOU ROZHODL TROJKOU TEPLÝ

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 81:77 (44:37)

Body Tuři: Marko 27 (7 asistencí, 5 doskoků), Aiken 13 (8 doskoků), Svobody 10, O´Brien 8 (6 doskoků), Jelínek 8, Slezák 5, Teplý 5, Kovář 3, Welsch 2.

Body Pandy: Šteffel 21, Pecka 13, Fait 12, Šmíd 11, Wisseh 10 (6 asistencí), Svejcar 10.

Trojky 9 - 8   Doskoky 43 - 34   TH 18/22 - 13-22   Ztráty  16 - 12   Asistence 20 - 24

Hráč zápasu: Roman Marko

 

Souboj druhého a čtvrtého týmu tabulky sliboval zajímavou podívanou a tou také byl. Oba týmy měly problémy s marodkou. U domácích byli mimo hru Kotásek a Puršl. U hostí zase Martin a zdravotně indisponovaný byl i Pavel Houška. Ústecké Pandy zahájily zápas lépe třemi tříbodovými akcemi rychle vedli 5:9. Pak přeci jen domácí po dvou trojkách otočili na 15:11. Na druhé straně hosté po oddechovém čase hru zklidnili a výsledek první desetiminutovky 21:19 pro Tury tak odpovídal průběhu hry. Stejný průběh mělo i druhé dějství. Tuři dřeli a SLUNETA s nimi držela krok. Po velkém boji šli přeci jen Tuři do šaten se sedmibodovým náskokem. Hlavní zásluhu na tom měli Marko se Svobodou, kteří zapsali 13 a 10 bodů. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Hosté hráli v útoku kolektivně a urputně v obraně. Tuři se museli nadřít na každý koš. Sice vyhráli i třetí dějství v zápase - tentokrát o 1 bod, ale stále to bylo "pouze" o 8 bodů. Týmově hrající hosté začali postupně "přikládali pod kotel" a v závěru zápasu to bylo po třetí trojce Faita pouze 70:69. Po oddechovém čase se podařilo Turům hru pod taktovkou Romana Marka zklidnit a vybudovat si čtyřbodový náskok. O výhře domácích Turů nakonec rozhodla trojka Teplého v poslední minutě, kterou zvýšil vedení na 7 bodů a odvděčil se tak trenérovi za důvěru pustit ho do koncovky. Hosté sice ještě zkusili "faulovanou", ale na víc než konečný výsledek 81:77 pro domácí to nedotáhli. Skvělí svitavští fanoušci tak mohli slavit společně s hráči jubilejní dvacátou výhru sezóny. Velký kredit patři hostům, kteří zapsali hned 6 dvouciferných střelců a 24 asistencí. Jak je možné, že jim to na výhru nestačilo? Statistik by měl jasno. Oba týmy házeli 22 trestných hodů - domácí proměnili 18 a hosté jen 13. Ovšem faktorem plus u domácích byl velký výkon Romana Marka, který dal sám 27 bodů a v zápase vystřihl přihrávku zadovkou z vlastní poloviny hřiště, která bude po koši Svobody aspirovat minimálně na akci měsíce. Jinak to byl dnes velmi bojovný zápas s mnoha krásnými akcemi na obou stranách. Nakonec vyhrál tým, který šel výhře více naproti. Tuři v zápase vedli 34 a půl minuty. Velká trojka Tomáše Teplého tak vlastně byla od pánaboha zasloužená!

Další zápas hrají Tuři opět doma již ve středu proti třetímu týmu tabulky - Olomoucku. Zápas začíná v 18 hodin. Pokud vyhrajeme budeme konečnému druhému místu hodně blízko. JEDEN SEN JEDEN TÝM !!!


Aktuální zápas
16.08.2020, 17:00

WKS Śląsk Wrocław
vs

DEKSTONE Tuři Svitavy
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...